Tr | En
Ekibimiz

Müşerref İlpars
Yönetici Ortak

SBB Capital Partners Türkiye’nin kurucularından biri olan Müşerref’in Otomotiv Sektöründe 30 yıllık – 14 yılı Türkiye’nin önde gelen otomotiv firmalarından birinin İcra Komitesi Başkanı olarak - yöneticilik tecrübesi vardır. Önderliği boyunca, firması sürekli sektörünün lideri ve en yeni, en gelişmiş sistem ve araçları hayata geçirmek konusunda öncü olmuştur. Almış olduğu inisiyatifler ve elde ettiği sonuçlar diğer sektör oyuncuları tarafından tarafından takdirle karşılanmıştır. Kalite yönetim programı, 6 Sigma, VBM, BSC ve CRM gibi birçok yönetim yaklaşımını sektöre ilk defa yöneticiliğini yaptığı firma tanıtmıştır.

Müşerref aynı zamanda uzun yıllar Türk Otomotiv İthalatçıları Derneği’nin de yönetim kurulu üyeliğini yapmış ve gerek sektör gerek sektör-dışı üst düzey yöneticileri ve devlet görevlilerinden oluşan geniş ve güçlü bir çevre oluşturmuştur. 

Müşerref lisans eğitimini Ankara Ticari İlimler Akademisi, İş İdaresi Bölümü’nde tamamlamıştır. İkinci lisansını da Ankara Üniversitesi pedagoji bölümünden almıştır

Mehmet Kemal Simsar
Yönetici Ortak

SBB Capital Partners Türkiye’nin kurucularından biri olan Kemal’in 30 yılı aşkın iş tecrübesi ve birikimi vardır. İş hayatının büyük bir çoğunluğunu Otomotiv sektöründe önce Finans Direktörü sonra da Mali İşler Genel Müdürü olarak geçirmiş, ayrıca Tahran Üniversitesi’nde ders verdiği süre boyunca birikimini yeni nesillerle paylaşmıştır. Finans, muhasebe ve iş yönetimi dallarında derin deneyimi ve uzmanlığı olan Kemal, problem çözme, insan ilişkileri ve finans konularındaki kapsamlı yetkinliklerini bir arada  çok iyi kullanarak çalıştığı projelerde hızlı ve kesin başarı elde etmektedir. 

Kemal lisansüstü eğitimini Marshall Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde, lisansüstü  eğitimini ise İran İleri Muhasebe Enstitüsü’nde tamamlamıştır.

 

Ahmet İlpars
Eğitim ve Destek Müdürü

Ahmet, Bilişim Teknolojisi’ndeki 12 yıllık deneyimiyle, uzman bir sistem analisti ve yazılım programcısıdır. Özellikle veritabanı oluşturulması ve yönetimi konusunda derinlemesine bilgi ve tecrübe sahibidir. AS/400 ve SAP da dahil olmak üzere birçok veritabanı ortamında deneyimi vardır.

Ahmet Uluslararası Lisanslı İşletme Brokeri ve Eğitmenidir.

Ahmet lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümü’nden almıştır.

 

 

Özge Germeyanoğlu
Yönetici Ortak

2009 yılından bu yana SBB Capital Partners Yönetici ortağı olan Özge, orta ölçekli firma işlemlerinden sorumludur. Daha önce otomotiv sektöründe yöneticilik yapmış olan Özge’nin iş yönetimi ve rekabet hukukuyla ilgili önemli deneyimi ve bilgisi vardır. İşlem değeri 50 milyon dolar’a kadar olan projelerde çalışmaktadır. Medya, besicilik, reklam ve pazarlama, ev tekstili, sigorta, gıda ve kozmetik sektörlerinde işlem tecrübesi vardır. Çözüm odaklıdır ve uzun soluklu, somut sonuçlar elde eder. Doğru iletişim kanalları kullanır, potansiyel alıcılara etkin firma sunumları yapar. Sözleşme yapılandırma, süreç tasarımı, finansal modelleme, orta vadeli stratejik plan ve pazar araştırmaları uzmanlık alanlarıdır. İşlemlerde proje liderliği yapan Özge özellike iş analizi, stratejik planlama ve alıcı adayı görüşmelerinde müşterilerine değer katar.

Özge lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden almıştır.

 

 

Filiz Savaşan
Kurumsal Finansman Direktörü

Özellikle proje bazlı finansman çözümleri üzerinde çalışman Filiz 10 yıl boyunca Mali Kontrolörlükten, Ürün ve Pazarlama Yöneticiliğine uzanan farklı alanlarda çalışmıştır. Kendisi ayrıca 2 yıl boyunca otomotiv sektör danışmanlığı yapan uluslar arası bir firmada proje fizibilite analizleri konusunda danışmanlık hizmeti vermiştir. Detaylı analiz yeteneği ve doğru modellemeleri ile firmalara geleceğe yönelik yatırımlarında yön göstermiştir. Birleşme ve satın alma işlemlerinde her iki taraf için de değer yaratan tekniklerin kurgulanması ve  uygulanması üzerinde çalışmalarına devam etmektedir.

Filiz lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden almıştır.

 

 


Berrak Turnaoğlu
Asya Pasifik Direktörü

Dünyanın lider danışmanlık firmasında 5 yıl uzman danışman olarak çalışan Berrak Turnaoğlu, yine lider bir otomotiv üreticisinin Amerika merkez ofisinde finansal raporlama ve proje analist olarak görev yapmıştır. Analitik yaklaşımları ve global vizyonu ile birlikte çalıştığı şirketlere önemli katma değer sağlamıştır. Özellikle yurtdışı yatırımcı ilişkilerinden sorumlu olan Berrak, yatırımcı perspektifini tam olarak anlayarak, doğru hedef firma tespiti yapar ve sürecin sağlıklı ilerlemesini sağlar.

Columbia Universitesinden finansal MBA ve Koç Üniversitesinden işletme lisans eğitimini almıştır.